27/03/2016

O mně – Kontakty & mnohem víc

Jmenuji se Alžběta

klidně mi říkejte Betty!

 

Na úvodní stránce jsem už na sebe práskla kde co, tady bych to ale ještě ráda rozvedla.

Když říkám, že jsem fotografka, myslím to vážně. Focení je moje práce i hobby. Začalo to zcela neškodně focením kamarádek na automatický filmový foťáček, když jsem byla ještě na základní škole. Přešlo přes fázi zabavování kompaktního digitálního foťáku tátovi a focení detailů a kytiček, přes vlastní ultrazoom – jak docílím toho, aby to pozadí bylo rozmazané? a první experimenty s kinofilmovou zrcadlovkou.

Na střední školu jsem šla výtvarnou a k osmnáctinám mi naši místo na řidičák přispěli na první digitální zrcadlovku. A od té doby to šly všechny mé přebývající finance do tohoto koníčku. Ve třetím ročníku bakalářského studia jsem si založila živnost a vedle učení na ZUŠ a studia na VŠ jsem začala podnikat. Jako vedlejší činnost jsem focení provozovala do ledna 2018, od února už je focení mou hlavní formou obživy.

Většinu dnů mě můžete najít u pracovního stolu nebo v ateliéru, který je jen o pár metrů dál. Nebo mě najít nemůžete, protože někde fotím nebo se s někým scházím. I když scházím se ráda v Bistru Tady a Teď na Andělu a fotím, vlastně kdekoli (po letech jsem překonala svůj ostych fotit před lidmi! hurá!)

Vzhledem k tomu, že pracuji z domova, nosím do práce pohodlné oblečení a chodím nenamalovaná. Proto mě můžete docela rozhodit, když se zastavíte bez předchozí domluvy ;). Jsem ale spolehlivá, dochvilná a trochu tvrdohlavá (že jo mami?). 

Jsem kreativec, kromě focení taky maluji. Mám ráda akvarel, ale bohužel v poslední době s ním nepracuji tolik, kolik bych chtěla. Občas něco spíchnu na stroji a ráda vařím. Jsem milovník čaje a čokolády. 🙂

 
 

Focení je má hlavní vášeň, věnuji se ale i výuce. Učím jak fotografii, tak výtvarnou tvorbu – malování, kreslení, výtvarnou přípravu. Mám zkušenost s výukou dětí, dospělých i seniorů. Pokud hledáte někoho, s kým byste si mohli o focení promluvit nebo máte chuť asistovat na svatbách, klidně mi napište.

 

info@alzbetapilarova.cz