24/06/2017

Obchodní podmínky

Fotografka Alžběta Pilařová
Sídlo firmy:
U Sanatoria 444/30
153 00 Praha 16 – Radotín

IČ 02583470

I. Autorská práva

Všechny fotografie jsou předmětem autorského práva a majetkem fotografky a nesmí být použity pro jakýkoli komerční účel, propagaci či prodej třetí straně bez písemného souhlasu autorky. Fotografované osoby mohou používat fotografie pro svou nekomerční osobní prezentaci.

II. Objednávka

Objednávky přijímám telefonicky +420 737 814 204, prostřednictvím formuláře na těchto webových stránkách nebo mailem alzbetapilarova@gmail.com. Objednáním se na focení automaticky potvrzujete porozumění a přijetí těchto podmínek, stejně tak s mým autorským přístupem a fotografickým stylem, s kterým fotografuji.

Objednávka slouží i jako souhlas k využití některých fotografií pořízených v rámci našeho společného focení k mé prezentaci, pokud nechcete, aby byly některé fotografie zveřejněny, informujte mě o tom po vybrání fotografií k editaci. Pro jiné využití těchto fotografií je fotograf povinen si vyžádat souhlas klienta.

Pokud se objednaného fotografování nemůžete z jakéhokoliv důvodu zúčastnit, kontaktujte mě, prosím, co nejdříve – Váš termín můžeme bez problémů přesunout.

Objednací doba se odvíjí od momentální obsazenosti a může se lišit (nebývá ale delší než 14 dnů). V průběhu léta si víkendy a pátky vyhrazuji primárně pro svatební focení.
K jakémukoli focení si můžete objednat i vizážistku.

III. Cena focení

Všechny ceny se odvíjí od aktuálního ceníku na těchto stránkách.
Při focení mimo Prahu si účtuji 6 Kč/km počítáno se zpáteční cestou.

IV. Záloha a platba

Pro každé focení je stanovená záloha (rezervační poplatek), která je splatná před samotným focením a provádí se převodem na účet – výše zálohy je stanovena v ceníku. Záloha je nevratná, ale je samozřejmě možné ji přesunout na jiný termín.
V případě, že dojde ke zrušení objednávky z mé strany a nesjednáme náhradní termín, jsem povinna vrátit objednateli veškeré obdržené zálohy, a to nejpozději do 7 dnů od oznámení o zrušení objednávky. Zároveň předám doporučení a kontakt na jiné fotografy.

V případě zrušení objednávky ze strany objednavatele rezervační poplatek propadá. Pokud se podaří uvolněný termín obsadit, zálohu vrátím.

K doplacení zbylé částky dojde po odeslání editovaných náhledů klientovi. Od částky je odečtena záloha. K částce jsou přičteny služby nad rámec vybraného balíčku, které si klient objednal. Částka je splatná před odevzdáním finálních fotografií klientovi (v tištěné nebo elektronické verzi).

V. Výběr fotografií – běžné fotografování (ne svatební focení)

Fotografie je možné si vybrat na místě – to doporučuji v případě, že se jedná o expresní zakázku – v takovém případě mě prosím informujte předem, abych s tím mohla časově počítat. V ostatních případech Vám do 5 dnů odešlu odkaz na galerii se zmenšeninami Vašich fotografií, kde si vyberete své favority, které budu editovat.

U standartních zakázek budete čekat 7 – 10 dní od Vašeho výběru na své fotografie v elektronické podobě. Po schválení finálních fotografií, pošlu fotografie do tisku. Doba výroby se odvíjí od složitosti zakázky – fotografie na papíře bývají k vyzvednutí do 10 dnů, fotoobrazy a fotoknihy mohou trvat o něco déle.

Náhledy fotografií z galerie není dovoleno kdekoli zveřejňovat a dále je upravovat dle autorského zákona č. 121/2000 sb. Jsou určeny pouze pro výběr fotografií k postprodukci. Prosím, respektujte toto upozornění, nezveřejňujte je na sociálních sítích a vyčkejte na konečnou podobu vašich snímků.

VI. Svatební focení

U svatebního focení uzavírám s klienty smlouvu, ve které je vše konkretizované. Fotografií ze svatebního dne bývá mnohem více, klientovi jsou doručeny reportážní snímky v elektronické podobě se standardní editací (viz níže), k výběru posílám pouze aranžované snímky.
Doručení elektronických fotografií ze svatby může trvat 7 – 20 dnů.

VII. Editace fotografií

Všechny portrétní fotografie mají v ceně zahrnuty standardní editaci (ořez, úprava barevnosti a expozice) a detailní retuš (úprava pleti, redukce nežádoucích odlesků, modřin, vyčistění pozadí, případně oblečení, atd.).

Fotografie reportážního stylu mají v ceně zahrnuty pouze standardní editační úpravy. V případě, že požadujete i pro tento druh fotografování retuš, je účtována po dohodě dle časové náročnosti – 500 Kč/h.

VIII. Dokončení zakázky

Elektronické soubory jsou předány odkazem na přímé stažení balíčku ve formátu .zip. Tento balíček obsahuje dvě složky – small, která je určená pro sdílení fotografií na internetu, sociálních sítích a mailem; a large, ve které jsou fotografie v tiskové kvalitě. Odevzdávám pouze vybrané editované fotografie ve formátu JPG.

Vytisknuté fotografie a ostatní produkty si můžete vyzvednout v ateliéru nebo mohou být poslány Českou poštou (týká se převážně svateb, které fotím po celé republice), upřednostňuji ale osobní předání.
Po předání hotové zakázky archivuji vybrané fotografie po dobu jednoho roku. Pokud víte, že si budete chtít doobjednat nějaké fotografie, které jste si původně nevybrali, prosím informujte mě o tom předem, abych je mohla zachovat.

IX. Reklamace

Pokud je součástí focení i služba vizážistky nebo hair-stylistky je nutné, aby klient vyjádřil svůj názor na odvedenou práci ihned, pozdější reklamace není možná.
Spokojenost zákazníka je pro mě důležitá. Pokud si budete přát u některé fotografie více nebo méně editace nebo retuše, hlaste to prosím před odesláním fotografií do tisku (před tiskem fotografie vždy posílám ke schválení), pozdější reklamace není možná.

X. Dárkový poukaz

Poukaz je možné vystavit na Vámi zvolenou hodnotu. Platnost zaplaceného poukazu je neomezená. Poukaz je přenosný. Je možné poukaz zaplatit předem a poslat Českou poštou nebo vyzvednout osobně.

Tyto podmínky jsou platné od 1. července 2017. V případě nejasností mě, prosím, kontaktujte.