fbpx
11/07/2017

Rodinné focení – páry, malé i velké rodiny – ateliér, exteriér i lifestyle focení u Vás doma

Malá rodina v podzimním lese se zapadajícím sluncem

Rodina, ať jste jen dva, tři nebo šest (a více), určitě se domluvíme. Můžeme se domluvit na focení v ateliéru, venku nebo u Vás doma, záleží na tom, jakou máte představu.

Chcete ateliérové fotky? Domluvíme focení u mě v ateliéru v Radotíně, který je k tomu vybavený. Pokud máte ale malé děti, které třeba nemají úplně rády nová prostředí, není problém, abych přijela s ateliérem za Vámi. Velikost prostoru, která je potřeba, záleží na tom, kolik Vás je. Neostýchejte se zeptat.

Pro ty, kdo by měli raději fotky v přírodě, najdeme společně ideální lokalitu a tam se vypravíme fotit. V tomto případě hraje důležitou roli i světlo, tím pádem čas, kdy se setkáme. Na přímém poledním světle pěkné fotky nevzniknou. Ideální doba pro začátek focení, aby vznikly fotografie podobné té nahoře je hodinu, maximálně dvě před západem slunce případně po východu slunce – a to se liší podle roční doby.

Máte zájem o novorozenecké fotografie? Jak jste si možná všimli, nefotím novorozené děti zabalené do wrapů, pokud fotím novorozence, fotím je v domácím prostřední, s rodiči nebo alespoň maminkou (volné, lifestylové focení). Vypadá to tak že přijedu za Vámi domu a budu fotit, jak se k sobě tulíte, mazlíte, jak se navzájem poznáváte. Z tohoto focení bývá obvykle více fotografií s dokumentární hodnotou.

Domluvte si se mnou prosím focení dopředu. Nemám stanovenou stálou provozní dobu. V zimě fotím rodiny případně i o víkendu (pokud se jedná o venkovní focení), v létě jsou delší dny a můžeme fotit rodinu i v pozdějších odpoledních hodinách, až se všichni vrátí z práce, víkendy mám vyhrazené pro svatby. V ateliéru, nebo u Vás, můžeme fotit i když je venku tma.

Rodinný portrét šestičlenné rodiny se čtyřmi kluky

Vizážistka

Chcete se před focením nechat nalíčit a upravit od profesionální vizážistky? Není problém ji domluvit. Pro více informací se ptejte.

Počítejte s tím, že úprava vizážistkou trvá obvykle 30-60 minut.

Cesta

Pokud za Vámi pojedu domů a budu převážet ateliér – studiové světlo, pozadí,… počítejte prosím s dopravným 500 Kč.

Vizážistka líčí klientku v ateliéru před focením

Průběh focení

U rodin je průběh občas nepředvídatelný. Obecně vzato, domluvíme se předem na tom, jakou máte představu, co byste si s sebou měli přinést, přijdete a uvidíme, jakou budou mít náladu děti.

Když jsme venku, mohou děti víc blbnout, můžete vzít balon, bublifuk, deku a celkově je to volnější. Při focení v ateliéru už jsem sice měla taky míče, míčky a hokejky, ale není to úplně ono.

Délka focení se odvíjí podle toho, kolik fotek budete chtít, jaká je nálada a jaký je program. Focení může trvat 30 minut, i spolu můžeme strávit 2 hodiny v lese – záleží na domluvě.

Lifestyle rodinné focení v přírodě s dětmi na procházce

Výběr fotografií

Po focení na chvíli sedneme, ve foťáku se prohlédnete snímky z focení a označíte svoje favority.

Všechny fotky pak projdu já, dovyberu ty, které jsme přehlédli nebo vyberu technicky lepší variantu stejného snímku. Pak se vrhnu na jejich úpravu. Upravené fotografie Vám nejdřív pošlu přes online galerii, abyste si je mohli prohlédnout a vybrat ty, které budeme tisknout a v jakém množství.

Až budou fotky vytištěné, pošlu Vám je i ve formátu JPG v rozlišení pro velkoformátový tisk.

Neupravené fotografie nejsou hotové, tudíž je ani nepředávám. Není možné si odnést celou složku needitovaných snímků.

Dodatečná editace dalších snímků stojí 250 Kč/ks.

Rodinný fotograf Praha